POST dr EWY DĄBROWSKIEJ

Kim jest Dr Ewa Dąbrowska

               Dr n. med. Ewa Dąbrowska jest autorką diety warzywno-owocowej, której głównym zadaniem jest odtruwanie organizmu i wspomaganie własnych mechanizmów samoleczących w ciele i duszy człowieka. Swoje doświadczenie zdobyła, będąc adiunktem na obecnym Uniwersytecie Medycznym, a także w czynnej pracy lekarskiej. 

Jest autorką wielu prac naukowych i książek  na temat oczyszczania organizmu, a także przywracania zdrowia odpowiednim żywieniem.  Dieta warzywno-owocowa bardzo szybko zyskała wielu zwolenników. Dr Ewa Dąbrowska jako uzupełnienie diety warzywno-owocowej proponuje zestaw stworzonych przez nią suplementów. 

              Dieta owocowo-warzywna

             Dieta owocowo-warzywna pomimo nazywania jej również postem, zakłada jednak jedzenie wybranych owoców i warzyw. Dieta opiera się na czterech etapach. Pierwszy z nich to przygotowanie do postu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nasz organizm będzie musiał przestawić się na zupełnie inny sposób odżywiania. Drugi etap to post, polega on na uruchomieniu wewnętrznych sił organizmu i spalanie tłuszczu trzewnego. Kolejny etap to bezpieczne wyjście z postu bez efektu jo-jo. I czwarty ostatni etap to dwa rodzaje zdrowego odżywiania, polega on na utrwaleniu efektów oraz nowych nawyków żywieniowych. 

Głównym celem diety Dr Ewy Dąbrowskiej jest oczyszczenie organizmu z toksyn, poprawienie stanu zdrowia, a także jakości snu. Dieta zakłada również, że poprzez usuwanie chorych komórek jest w stanie zpaobiegać powstawaniu nowotworów, a także chorób cywilizacyjnych, wydłużając życie i poprawiając jego jakość. 

Post owocowo-warzywny może być stosowany przez każdego w tym przez wegan i wegetarian.

            Post Dr Ewy Dąbrowskiej - zasady

Cały okres postu powinien trwać około 6 tygodni. Jadłospis diety oczyszczającej powinien składać się z trzech głównych posiłków i dwóch przekąsek, a jego kaloryczność  nie powinna przekraczać od 400 do 600 kcal. W trakcie diety warzywno-owocowej dopuszczalne jest wyłącznie spożywanie niskoskrobiowych warzyw oraz niektórych owoców. 

Dopuszczalne do spożywania warzywa to: cebula, por, sałata, ogórki, cukinia, brokuł, kalafior, wszystkie warzywa psiankowate oprócz ziemniaków, buraki, rzodkiew, marchew, pietruszka oraz wszystkie zioła. Natomiast wśród dopuszczalnych owoców do spożycia na poście Dr Ewy Dąbrowskiej są jabłka, grejpfruty, cytryny oraz jagody.

Posiłki przygotowane w ramach postu Dr Ewy Dąbrowskiej powinny być jak najmniej przetworzone. Dopuszczalne jest pieczenie lub przygotowywanie posiłków na parze. W diecie owocowo-warzywnej Dr Ewy Dąbrowskiej zakazane jest używanie soli, a doprawianie jest możliwe wyłącznie za pomocą ziół.

Dieta zakłada picie niegazowanej wody, naturalnych herbat ziołowych, a także wywarów warzywnych. 

W związku z tym, że post nie zawiera w sobie możliwości jedzenia mięsa, ani też wszystkich warzyw i owoców może zostać uzupełniony przez suplementy Dr Ewy Dąbrowskiej. Ponadto dietę owocowo-warzywną warto uzupełnić takimi produktami jak kiszone owoce i warzywa, a także zakwasy.

              Dieta warzywno-owocowa efekty

Ze względu na bardzo niską kaloryczność posiłków organizm uruchamia procesy trawienne w efekcie czego jako energię wykorzystuje zalegające w ciele złogi i zniszczone tkanki. Wszystko to ma na celu oczyszczanie organizmu, który po wyzbyciu się wszystkich zalegających w nim toksyn odzyska zdolności samoleczenia. Ponadto owoce i warzywa, w których znajduje się mnóstwo przeciwutleniaczy mają za zadanie zregenerować, oczyścić  i odmłodzić wszystkie komórki wchodzące w skład organizmu. 

            Post Dr Dąbrowskiej zalety

Dieta warzywno-owocowa oprócz swoich właściwości oczyszczających  i pobudzających organizm do uruchomienia jego właściwości samoleczących ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim przygotowanie posiłków jest bardzo proste i zajmuje niewiele czasu w przeciwieństwie do tradycyjnego jedzenia. Jadłospis składa się głównie z posiłków, w których jedynie musimy obrać, pokroić lub zetrzeć warzywa czy owoce, a następnie ugotować je lub upiec. Ponadto dieta ta jest bardzo tania w przeciwieństwie do diet, opartych na produktach mięsnych. 

Korzystając z diety Dr Dąbrowskiej mamy możliwość skorzystania z gotowego menu posiłków, a także wygodnej aplikacji na telefon, która przeprowadzi nas przez cały okres postu.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl