Ocet ananasowy, gruszkowy, a może ocet jabłkowy? Na co stosować te owocowe specyfiki?

0

Choć właściwości octów były wykorzystywane już w starożytności, to współcześnie są one wciąż niedoceniane. Tymczasem octy wyróżniają się nie tylko cennym składem, ale i niezwykle szerokim zastosowaniem. Warto także zaznaczyć, że poza popularnym octem winnym na rynku znajdziesz również między innymi ocet ananasowy, gruszkowy czy coraz bardziej znany ocet jabłkowy. Na co stosować tego typu specyfiki i dlaczego warto je wypróbować? Przedstawiamy kilka najważniejszych faktów o octach!

Jakkolwiek octy otrzymywane są z przeróżnych składników, to łączy je jedno – proces fermentacji. To właśnie ona odpowiedzialna jest za powstawanie kwasu octowego. Związek ten wyróżnia się licznymi, cennymi właściwościami, które doskonale sprawdzają się zarówno w użytku wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Przyjrzyjmy się temu, na co stosować ocet jabłkowy, ananasowy, gruszkowy i inne, kwaśne specyfiki. Właściwości kwasu octowego 

Kwas octowy jako główny składnik octów sprawia, że charakteryzują się one podobnymi, korzystnymi właściwościami. Na co stosować ocet jabłkowy, gruszkowy czy ananasowy, by wykorzystać potencjał zawartego w nich kwasu octowego? Jego działanie może okazać się pomocne w:

 

– redukcji poziomu cholesterolu,

 

– obniżaniu ciśnienia, 

 

– zmniejszaniu poziomu cukru we krwi, 

 

– walce z bakteriami, 

 

– zmaganiach z infekcjami grzybiczymi, 

 

– leczeniu stanów zapalnych i skaleczeń skóry, 

 

– we wspomaganiu trawienia i spalania tkanki tłuszczowej. Ocet ananasowy, gruszkowy i jabłkowy – na co stosować? 

Ze względu na cenne właściwości kwasu octowego, stosowanie octu jabłkowego, ananasowego czy gruszkowego poleca się między innymi w przypadku odchudzania. Działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze może okazać się z kolei niezwykle pomocne przy wewnętrznych i zewnętrznych infekcjach. Uwzględnienie octu w diecie to także świetna forma profilaktyki. Jego korzystne właściwości doskonale sprawdzają się również w domowych kosmetykach, takich jak płukanki do włosów, dodatki do kąpieli czy toniki do twarzy. 

Wiesz już, na co stosować ocet jabłkowy, gruszkowy i inne, naturalne octy owocowe? Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał tych specyfików. Jeśli zainteresowało Cię dobroczynne działanie kwasu octowego, sprawdź ofertę naszego sklepu! Znajdziesz w nim szeroką paletę w pełni naturalnych octów smakowych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl