Czy przy refluksie można jeść kapustę kiszoną i inne kiszonki?

0

Spożywanie produktów kiszonych ma duże znaczenie dla organizmu. Kiszonki zawierają dużo bakterii probiotycznych, witamin i minerałów. Szczególny wpływ mają na funkcjonowanie układu trawiennego. Dobrze, by każdy urozmaicił swoją dietę o duże ilości takich produktów. Ale czy są wskazane dla każdego? Czy przy refluksie można jeść kapustę kiszoną?

 

Właściwości prozdrowotne kiszonej kapusty i innych kiszonek

Wszelkiego rodzaju kiszonki są bombą witaminowa dla Twojego organizmu. Zawierają wysoką dawkę witamin C i D. A to one odgrywają istotną rolę w budowaniu odporności. Szereg minerałów wpływa dobroczynnie na układ trawienny. Produkty kiszone pomagają w zwalczaniu wielu dolegliwości. Niwelują zmęczenie, brak witalności, poprawiają perystaltykę jelit i zapobiegają zaparciom. Zawartość dobroczynnych bakterii w kiszonej kapuście i innych kiszonkach przewyższa te, znajdujące się w kefirach. Zastanawiasz się, czy przy refluksie można jeść kapustę kiszoną? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

 

Czym jest zatem refluks żołądkowo-przełykowy?

Refluks to bardzo nieprzyjemna przypadłość organizmu. Sam w sobie nie jest chorobą. Stanowi objaw towarzyszący innym problemom gastrycznym. Najprościej rzecz ujmując, polega na cofaniu się kwaśnej treści żołądka do przełyku. Najczęściej towarzyszy temu nieprzyjemne pieczenie, czyli zgaga. Odczuwając te symptomy, zastanawiasz się, czy możesz jeść kwaśną kiszoną kapustę? Czy to nie spotęguje nieprzyjemnych dolegliwości? Jaka jest zatem odpowiedź?

 

Czy przy refluksie można jeść kapustę kiszoną i inne kiszonki?

Jak już wspomnieliśmy, spożywanie wszelkich kiszonek, wpływa dobroczynnie na układ trawienny. W Twojej diecie jest dużo potraw słodkich, tłustych, słonych? Wypijasz duże ilości gazowanych napojów, kawy i alkoholu? Takie menu potęguje to dolegliwości gastryczne. Również cytrusy i pomidory, które są kwaśne, zwiększają intensywność dolegliwości. Co zatem z kiszonkami? One przecież też mają kwaśny smak. Czy przy refluksie, można jeść kiszoną kapustę? Kiszonki, które powstają w wyniku fermentacji, przyczyniają się do zneutralizowania pH w żołądku. Dzięki temu cofająca się treść żołądkowa nie jest już ostra. Nie podrażnia zatem ścian przełyku.

 

Podsumowując, osoby z refluksem powinny spożywać kiszoną kapustę i inne kiszonki. Podobnie jak inne produkty fermentowane w tym jogurty i kefiry. Takie wyroby dostarczają do układu trawiennego wiele dobroczynnych bakterii probiotycznych. Zawsze jednak należy pamiętać, że to Ty najlepiej znasz swój organizm. Jeśli spożywanie kiszonek wywołuje dolegliwości ze strony układu pokarmowego, najlepiej ogranicz ich ilość.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl